Koolitajad

Elena Dorsh
Töötan Kiviõli lasteaias Kannike muusikaõpetajana. Oskan õmmelda, kududa, heegeldada juba lapsepõlvest saadik. 5 aastat tagasi hakkasin mänguasju heegeldama ja pärast kuduma (tänu minu tööle). Alguses tegin teiste inimeste õpetuste järgi, aga pärast hakkasin ise välja mõtlema ja tegema.

Leelo Paks
Leelo on Pärnust pärit käsitöömeister, kelle süda on vallutatud paberitööde poolt, eriti paelub teda selle lahendamine vintage´likus võtmes. Tema õpitubade arsenali mahub palju erinevaid õpitubasid. Leelolt on ilmunud ka kaks raamatut: "Paberi võlumaailm" ja "Paberi lummuses".
Rein Heinsalu
Rein on lõpetanud Peterburi Teatriakadeemia ja erakooli SACH International transpersonaalse psühholoogia ja psühhoteraapia erialal. Õppinud hüpnoosi NLP instituudis Riias, energiavõimlemist ja tai chi´d Hiinas ja Taiwanil. Koolitaja, IMAGO-suhtenõustaja, Eesti Hüpnoteraapia Assotsiatsiooni juhatuse liige.

Maire Aarsalu
Maire on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti erialal. Juhendanud nii väikesi kui suuri kunstitegijaid alates aastast 1993. Aastast 2007 juhib keele- ja kunstistuudio Motiiv tööd. Lisaks maalimisele meeldib õppida juurde uusi ja põnevaid eneseväljendamistehnikaid ning neid oskusi teistele edasi anda. Iga pisikegi omatehtud asi toob meie ellu vaheldust ja rõõmu!
Helen Orav
Helen on õppinud bioloogiat, füüsikat ja keemiat. Kaitsnud Tartu Ülikoolis doktoritöö hüdrobioloogias ning tema põhitööks on uurida kõike seda, mis meres toimub. Elu aga kujunes nii, et peale laste sündi tekkis üha rohkem küsimusi, mida seljas kanda, mida süüa ja millega tervisehädasid leevendada. See viis õpinguteni Soome UMG Aroomteraapia koolis ning aroomteraapia diplomi ja kutsetunnistuseni. Viimased kaks aastat on ta pidanud Rohelise Vihmavarju ökopoodi ning korraldanud käsitöö-, loodus- ja tervisekoolitusi.
Agnes Kato
Agnes nakatus kaunite kunstide pisikuga juba lapsepõlves. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini erialal ja töötanud pikka aega disainerina. Kuid oma tulevikku näeb ta hoopis kunstiõpetajana ning hetkel õpib ka magistriõppes kunstipedagoogikat. Talle meeldib väga töötada nii laste kui täiskasvanutega. Hetkel pakub ta nii siidimaali kursust, ehete valmistamist ja ka kunstiteraapiat.
Jelena Kamarik
Leena tutvustab ennast nii: olen avatud inimene, suhtlemisaldis ja rõõmsameelne, mulle meeldivad inimesed. Olen pärit perekonnast, kus on alati tegeletud käsitööga. Minu vanaisa oli rätsep, ema samuti. Õmblemisega olen tegelenud lapsest saati, olen ema kõrval niiöelda õmblusmasina taga kasvanud. Individuaalõmblusteenust pakun aastast 1994. Ehete valmistamisest vaimustusin paar aastat tagasi ja nüüdseks on see minu põhiliseks hobiks ja kireks saanud. Olen läbinud ise mitmeid koolitusi ja õppinud huvitavaid tehnikaid, ning oma fantaasiat tööle pannes olen välja töötanud täiesti omanäolisi tehnikaid ja võtteid. Tahan ka teistega jagada enda kogemusi ja süstida teistelegi pärlipisikut! ;-)


Tiit Kruusalu
Personalijuhtimisega tegelenud alates 1995.aastast, mil pani aluse kolmerahvuselise Balti pataljoni personaliosakonnale. Maaväe Staabi personaliosakonna looja ja esimene ülem. 7,5 kuud teeninud esimese eestlasena NATO staabis Sarajevos personalinõunikuna ja OSCE assotsieerunud liikmena. 2007.a. lahkus tegevteenistusest ja asus tööle Tallinna Lastekodu enam kui 200- liikmelise kollektiivi personalijuhina. Alates 1.aprillist 2012.a. on ainsaks tööandjaks 2010.a. loodud METI personaliabi OÜ, kus ta on juhatuse liige ja üks omanikest. Tiit on omandanud sõjalise kõrghariduse Balti Kaitsekolledžis. Personalitööd juurde õppinud USA-s. Annab tasuta töösuhete alast nõu portaalis www.vastused.ee .Ene Mihkelsoo
Ene Mihkelsoo oskab viltida imepäraseid susse ja neid kaunistavaid lilli. Oskab viltida palju muudki. Tema töid näeb Facebookis: https://www.facebook.com/enesussid

Reet Kruusmägi
Reet on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi (Tallinna Ülikool) joonistamise, joonestamise ja tööõpetuse erialal. Hiljem täiendavalt õppinud portselanimaali, klaasvitraaži, klaasi sulatust, tiffani tehnikat ja 1997 a. alates tegelenud kilevitraazi ning liivsöövitusega.

Ethel Lillemägi
Olen õppinud prantsuse keelt alates esimesest klassist ning lõpetanud Tallinna Ülikoolis prantsuse keele ja kultuuri eriala cum laude. Praegu kirjutan samal erialal magistritööd. Viimased seitse aastat olen tegelenud raamatute tõlkimisega – vaimustav tegevus, mis arendab ühtaegu nii keelt kui ka silmaringi. Vestlusoskust on aidanud hoida värskena visiidid Prantsusmaale ja prantsuse keele õpetamine, samuti täiendkursused Prantsuse Instituudis Tallinnas. Lisaks prantsuse keelele olen õppinud mitmeid muidki keeli – usun, et iga keel avab uue maailma ning muudab elu rikkamaks. Kohtumiseni tunnis!


Tatjana Sääs
Käsitöö ja meisterdamise vastu tunnen huvi lapsest saati. Mulle meeldib katsetada ja õppida uusi ja vanu tehnikaid ja praegu on selles osas eriti põnevad ajad. Südamelähedane on juugend ja rahvuslikel allikatel põhinev temaatika, näiteks indiaanlaste pärand. Olen õppinud huvijuhi ja kunstiõpetaja erialadel. Õpin ise meelsasti teistelt ja jagan ka oma teadmisi lahkelt huvilistele ;-) https://www.facebook.com/tanjategemised

Anne Ütt
Tegelen rahvusliku käsitööga, selle traditsioonidega meie rahva elus. Väga meeldib uurida just oma kodukoha ajalugu. 15 aastat olnud Põltsamaa Käsitööseltsi esinaine, sama kaua olen ka kuulunud Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu volikokku. Palju päevi on möödunud mitmetes muuseumides, arhiivides, et täiendada Põltsamaa Lossihoovis värkstoa käsitööteemaliste materjalidega. Ma olen oma käsitööalaseid teadmisi õppinud kui täiendanud paljudel käsitöökursustel, uurinud ja kogunud materjale kohaliku kihelkonna rahvarõivaste kohta. Koos seltsi teiste liikmetega korraldanud näitusi, käsitöölaatasid, koolitusi. Meeldiv on olnud tegeleda rahvusliku kirivöö kudumise ja ka õpetamisega. Peale selle on õpetatud huvilistele muudki, nagu viltimist, kraklee-ja salvrätitehnikat jm. Niidigraafikaga olen tegelenud 5 aastat, sellest kolmel aastal viinud läbi koolitusi.
Triin Pärna
Olen kahe väikese lapse ema ja paberimaailmast võlutud varsti pea kolm aastat. Karbid, albumid, kaardid, kutsed - see maailm võlub mind, aitab leida tasakaalu iseendas.
Mailis Kämbre
Käsitööpisikuga olen nakatunud juba pisikesest peale, kui vanaema mulle vardad kätte pistis ja kuduma õpetas, seega võib öelda, et kasvasin lõngakerad taskus. Köitmise juurde viis mind tee siis kui oma pisipõnnile sobiliku albumit kaubandusest ei leidnud ja hakkasin otsima võimalust, see asi ise ära õppida. Neli aastat tagasi tegin oma esimese fotoalbumi ja siiani pole suutnud näppe eemale hoida . Minu siirad tänud Vikile, kes tutvustas mulle karbitegemise imelist maailma , milleta ma kuidagi ei oska enam olla. Aitäh Sulle ! Kirg käsitöö vastu on viinud mind selleni, et hobist on välja kasvanud töö. Töö, mis paneb hinge helisema ja silmad särama. Töö, mida ma siiralt armastan ja nauding, mida saan oma klientide tagasisidest … see on kõik ,mida minu hing vajab. Minu stiili võiks iseloomustada sõnadega : külluslik ja “veidi üle võlli “, sest armastan kui kõike on palju ja tagasihoidlikuks minu stiili kindlasti pidada ei saa. Naudin vintage kirjut maailma ja kõike, mis sellega kaasas käib. FB: Mailis Kämbre kunstikoda
Kersti Kõrsmaa
"Olen siidimaaliga tegelenud juba pikka aega, 90-ndate aastate lõpust saadik, ja aru saanud, et värvidega mäng siidil on üks meeldiv ja teraapiline tegevus. Ja osaleda protsessis, mille käigus valmib unikaalne ese, on tore kogemus igaühele."
Katrin Põdra
Ehetega olen tegelenud umbes 11 aastat. Alustasin heegeldatud seemnehelmestest keede valmistamisega. Edasi lisandusid helmetraadist ehted (wirework). Proovinud olen palju erinevaid tehnikaid. Mõned on jäänud pikemaks ajaks kasutusse, mõnega olen piirdunud ühekordse proovimisega. 3 aastat tagasi alustasin helmestikandis ehete disainimise ja valmistamisega. Mulle meeldib ennast vastamisi seada suurte projektidega, kuigi vahel võib ka väike ehe palju rõõmu valmistada. Ehete disainimisel pean väga oluliseks head värvitunnetust ja kvaliteetset teostust. FB: Katrin Põdra ehted
Lisanne Lepind
Lisanne on andekas iseõppija. Tema populaarsetes ajalehtedest korvi punumise ja scrapbookingu töötubades saab põnevad ja uudsed võtted selgeks nagu naksti. Lisanne ei pea pealjuks meie juurde Türilt kohale sõita. FB: Lisanne Käsitöökoda

Lisainfo